FŐMENÜ
MENÜ
2017-09-10

Lábon lőttük magunkat

A bajnokság nyitófordulójában a Gyöngyös csapatát fogadtuk. Mindkét gárda a győzelemért lépett pályára, hiszen egy jó rajt meghatározhatja egy csapat további szereplését.

A tétnek megfelelően feszült hangulatban indult a találkozó. Bár egy kicsit beragadtunk az elején, de aztán mi is levetkőztük a lámpalázat és egalizáltunk, majd már nálunk volt az előny. Sajnos már ekkor megfigyelhető volt, hogy a vendégek támadásbeli hibáinkat villámgyors lerohanásokkal váltják gólra. Igaz ezt a félidő végére sikerült orvosolnunk és így döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatásban is a védekezés dominált, a góllövéssel hadilábon álltak a csapatok. Ebből mi lábaltunk ki előbb és a Paul védéseivel vezérlet védekezésünkből Holpert góljaival jelentősnek tűnő előnyre tettünk szert hét perccel a vége előtt. A négygólos előnyt azonban nem sikerült lemenedzselni a mérkőzés végéig, és nem csökkentve az iramot, eladott labdáinkkal szinte öngólokat lőve belerohantunk a vesztünkbe és egy egygólos vereségbe.

Váci KSE - B.Braun Gyöngyös 24-25 (10-10)

Vác, 400 néző. V: Hargitai - Markó

Váci KSE: Paul (k) - Ménfői, Balaz 5, Davidovic 2, Sakic, Koller 3, Holpert 10(4). Csere: Rózsavölgyi (k) - Tyiskov, Grbavac 2, Törteli, Török 1, Kecskeméti, Tárkányi 1. Edző: Gúnya Péter

Kiállítások: 10, ill. 12 perc   Hétméteresek: 5/4, ill. 8/4

Az eredmény alakulása: 4. perc: 0-3; 15. perc: 6-4; 24. perc: 7-9; 39. perc: 13-14; 50. perc: 21-17; 53. perc: 23-19.

Gúnya Péter: - A kevesebbet hibázó csapat nyerte meg a mérkőzést. A döntő szituációkban meg kell tanulnunk higgadtabban játszani.

Konkoly Csaba: - Két hasonló célokkal rajtoló csapat csatájában óriásit küzdöttünk, ami esélyt adhat a folytatásra.