FŐMENÜ
MENÜ
2017-02-12

Ha nagyon akarjuk

A tavaszi első fordulóban a negyedik helyezett Csurgó csapatát fogadtuk a váratlan Magyar Kupa búcsút követően. Ez, és az utóbbi fordulók eredményei miatt, csak a győzelem lett volna számunkra elfogadható, de a csapatban mindenki tudta, hogy ehhez maximumot kell nyújtania.

Óvatos játékkal, de nagy akarattal kezdtük a találkozót, különösen Stanojevic cselei zavart is okoztak a vendégek védekezésében, míg hátul, ezúttal a jó védekezés mellett extra teljesítményt is kaptunk kapusunktól, Vitáris Norberttől. Bár játékunk támadásban nem volt hibátlan, a játék irányítását nem engedtük ki a kezünkből, aminek eredményekét a félidő hajrájára már négy gól volt az előnyünk, de végül egy büntetővel közelebb kerültek a csurgóiak.

A folytatást emberhátrányban, de talán még nagyobb koncentrációval folytattuk, aminek következményeként 17-12 előnynél kért időt a vendégek edzője. Bár ez átmenetileg megzavart minket, rendeztük sorainkat és a stabil védőmunkára alapozva tartottuk 3-4 gólos vezetésünket.

A hajrát egy Drissi bravúrral indítottuk, majd utolsó tartalékainkat mozgósítva még tovább növeltük a különbséget. Az utolsó percek már az óra lepörgetésével teltek, amit a csurgóiak jól kihasználtak kialakítva a kétgólos győzelmünket.

A mérkőzés képeit megtekinthetik facebook oldalunkon!

Váci KSE - Csurgói KK 26-24 (12-9)

Vác, 400 néző. V: Horváth - Marton

Váci KSE: Vitáris (k) – Vasic 6, Stanojevic 4(3), Törteli 2, Topic 3, Koller 3, Popovic 2(1) Csere: Drissi (k), Pavlovic 3, Tyiskov 1, Lendvay, Chychykalo 2, Ménfői. Edző: Gúnya Péter

Csurgói KK l.d.: Mikita 5. Edző: Sótonyi László

Kiállítások: 12 perc ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3.

Sajtótájékoztatónk kivonata: (A videófelvételért kattints a képre)

Gúnya Péter: Az biztos, hogy nagy nyomás alatt játszottunk, hiszen nagyon szoros a mezőny, minden pont számít. Nagyon fontos volt az, hogy olyan tavaszi nyitást produkáljunk, ami lendületet adhat a további időszakra. Nagyon sokat készültünk, nagyon sokat videóztunk, megpróbáltuk kielemezni az összes olyan elemet, amit a Csurgó nagyszerűen csinál.
Nagyon jó volt a védekezésünk és nagyon jó volt a kapusteljesítményünk, ami alapot adott ahhoz, hogy nyerjünk.
Szerencsénk is volt, több olyan labda is hozzánk pattant, ami ha nem így történik, akkor ez a mérkőzés sokkal szorosabb.
Nagyon örülünk, bízom benne, hogy lendületet kapunk a további mérkőzéseket illetően.

Vitáris Norbert: Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk és büszek vagyok a csapatra.
Egy jó kapusteljesítméhez egy jó védekezés is kell, ami adott volt, be tudtuk tartani az elképzelt taktikai fegyelmet.
Pénteken rögtön megyünk Balatonfüredre, ahol megpróbálunk majd hasonló védekezésből kiindulni. Ha sikerül 26-28 gól körül lőni, akkor mindenféleképpen esélyünk lehet.

Sótonyi László: Először is szeretnék gratulálni a Vácnak, úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertek.
Olyan érzésem van, hogy ezt a mérkőzést játszhattuk volna akár három évig is, szerintem akkor sem nyerünk.
Amikor közelebb tudtunk kerülni, akkor vagy egy gyermeteg hibát csináltunk a kapusssal szemben, vagy védekezésben a kipattanó hozzájuk került, ez az a mérkőzés volt a számunkra amikor semmi sem jött össze.
A sérülések is sajnos rányomták a lehetőségeinkre a bélyegüket, ráadásul Hanusz Egon is megsérült.

Balogh Tibor: Úgy jöttünk ide, hogy tudtuk jól, hogy ez egy nagyon kemény mérkőzés lesz, hiszen otthon is csak egy góllal tudtuk megverni a Vácot.
Én úgy érzem, hogy ezen a napon ellenfelünk sokkal keményebb és agresszívebb volt, mint mi.
Ahogy a mester is mondta, sok gyermeteg hibát követtünk el, főleg a második félidőben.
Nekünk dolgoznunk kell tovább, keményednünk kell, agresszívabbnak kell lennünk. Gratulálok én is a Vácnak.