FŐMENÜ
MENÜ
2016-09-24

Egy szinttel feljebb

Szombaton az első osztály harmadik fordulójában, a tavalyi negyedik helyezett Balatonfüred csapatát fogadtuk. Bár a vendégek nyáron több kulcsjátékosukat elvesztették, papírforma szerint esélyesebbnek számítottak, amit a nyári két edzőmérkőzésen tőlük elszenvedett vereségek is alátámasztottak.

A találkozó nagy iramban és gólesővel indult. Az előzetesen a védelmek csatájának gondolt mérkőzésen percenkét, félpercenként estek a gólok és a gyors játékban nem tudott dominálni a vendégek fizikális védekezése. A mi védelmünk viszont egyre jobban belemelegedett és végre kapusvédéseket is láttunk, így a félidő derekára négygólos előnyre tettünk szert. Sajnos a szükséges cserék és a számtalan kapufánk visszavetette az eredményességet és a vendégek talpra állva nemcsak kiegyenlítettek, hanem még a vezetést is átvették, amit csak a játékrész utolsó pillanataiban tudtunk döntetlenre alakítani.

A folytatás megint gyors gólváltásokkal indult, de lassan megint elkezdtük építeni az előnyt, de buta hibáink miatt még mindig nem sikerült eldöntenünk a javunkra a két pont sorsát. Szerencsére az utolsó percekben a csapatot eddig is a hátán cipelő Koller újabb fontos gólokat szerzett, míg a csereként beállt Vitáris döntő pillanatokban mutatott be bravúrokat, így az utolsó perces Törteli gól az jelentette, hogy négy év után újból sikerült legyőznünk a Balatonfüred csapatát.

A mérkőzés képeit megtekinthetik facebook oldalunkon!

Váci KSE–Balatonfüredi KSE 29–26 (14–14)
Vác,
250 néző. V: Kékes -  Kékes P.
Váci KSE: Ulicsinyi (k) – Vasic 5, Bartók 3, Törteli 3, Topic 4, Koller 8, Popovic 3(1). Csere: Drissi, Vitáris (k), Chychykalo 2, Lendvay, Tyiskov, Pavlovic 1, Császár F., Ménfői.  Edző: Zsiga Gyula
Balatonfüredi KSE l.d.: Zdolik 6. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4; 14. perc: 9–6; 18. perc: 11–7; 29. perc: 13–14; 35. perc: 18–16; 45. perc: 22–19; 52. perc: 24–24; 58. perc: 28–26.
Kiállítások: 14 perc ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/1 ill. 3/2