MENÜ
2016-08-29

Küzdelmes ezüstérem

Hatcsapatos felkészülési tornán vett részt hétvégén csapatunk Orosházán.

A II. Üveg-Világ Kupán két hármas csoportban hat első osztályú csapat versengett a Kupáért.  A csoportbeosztás alapján mi a Mezőkövesddel és a házigazda Orosházával kerültünk egy csoportba, míg a másik hármast az Eger, a Balatonfüred és a Telekom Veszprém fiatalabb csapata alkotta.

A sorsolás folytán az első, pénteki napon nem léptünk pályára, így szombaton már matiné időben kellett a házigazdáktól egygólos vereséget szenvedő mezőkövesdiek ellen bizonyítanunk. Az első tíz perc bizonytalanságait követően végig irányítottuk a mérkőzést és a szorosabb első félidőt követően a folytatásban fokozatosan léptünk el ellenfelünktől. Már csak a biztos győzelem tudatában lazítottunk a találkozó hajrájában.

Váci KSE - Mezőkövesdi KC 32-28 (15-13)

V: Kékes - Kékes

Váci KSE: Ulicsinyi 1 (k) - Ménfői 1, Chychykalo 2, Törteli 3, Topic 4, Koller 4, Popovic 3(1). Csere: Drissi (k) - Vasic 5, Bartók 4(1), Czene 2, Tyiskov, Munkácsi 1, Pavlovic 2, Császár. Edző: Zsiga Gyula

Az eredmény alakulása: 8.perc: 2-3; 17.perc: 8-6; 24.perc: 11-11; 39.perc: 23-19; 56.perc: 31-24.

A folytatásban mindössze két óra pihenőt követően, így a döntőért játszottunk a házigazdákkal, akiknek mindenképpen győzni kellett rosszabb gólarányuk miatt. Az orosháziak ennek megfelelően kezdték a találkozót és a 20. percre már ötgólos előnyre tettek szert. Jó védekezésünkkel azonban sikerült a félidőre csökkenteni a hátrányunkat. A második félidő már kisebb iramban és színvonalban csordogált, de a hajráig a hazaiak tartották egy-két gólos előnyüket, amikor egy hétperces gólcsendet megtörve mi szerzetük meg a vezetést. Ezt a hazaiak már csak a lefújás pillanatában tudtak kiegyenlíteni, így ezzel a döntetlennel mi jutottunk a vasárnapi döntőbe.

OFKSE-Linamar - Váci KSE 22-22 (13-11)

V: Bonifert - Oláh

Váci KSE: Vitáris (k) - Vasic 1, Bartók 2, Törteli 1, Topic 3, Koller 5, Popovic 4(1). Csere: Drissi (k) - Ménfői, Chychykalo 3, Pavlovic, Tyiskov 1, Császár 2. Edző: Zsiga Gyula

Az eredmény alakulása: 8.perc 2-3; 21.perc: 11-6; 37.perc: 15-15; 50.perc: 20-20; 58.perc: 20-22.

Vasárnap délután a torna első helyéért a Balatonfüred várt ránk, amely ellen legutóbb a tavalyi orosházi kupán győztünk. A mérkőzés első perceiben úgy tűnt megszűnik ez a rossz sorozat, hiszen hibátlan támadójátékot mutatva vezettünk egy gólzáporos nyitányban. A fürediek ekkor felkeményítették védekezésüket, amihez a mi védekezésünk lagymatagsága társult, így tíz perc alatt jelentős hátrányt sikerült összeszednünk, amely mint később kiderült döntőnek bizonyult a végeredmény szempontjából. A félidő végére nem is sikerült talpra állnunk, és a hétgólos hátrány nem sok jóval biztatott a folytatásra. A szünetet követően mégis tudtunk újítani és agresszív védekezéssel fokozatosan farigcsáltuk hátrányunkat, amely a végére már csak kettő maradt, de ez is csak a tisztességes vereséget jelentette, a kupagyőzelmet nem.

Balatonfüredi KSE - Váci KSE 34-32 (22-15)

Váci KSE: Drissi(k) - Vasic 3, Bartók 11(2), Törteli 3, Topic 1, Koller 4, Popovic. Csere: Vitáris, Ulicsinyi (k) - Ménfői, Chychykalo 5, Pavlovic, Tyiskov, Munkácsi, Császár 4. Edző: Zsiga Gyula