FŐMENÜ
MENÜ
2015-11-22

A TV-ben legyőztük a mumust

Vasárnap este a tabellán közvetlenül mögöttünk álló, megyei rivális Cegléd otthonába látogattunk. Az elmúlt évek folyamán a hazaiak ellen vendégként nem sok örömünk volt, hiszen parázs mérkőzéseken, de mindig vereséget szenvedtünk. Az előzmények ellenére mégis úgy készültünk, hogy szeretnénk az M4 Sport által közvetített találkozón meglepni a hazai pályán szinte verhetetlen mumusunkat.

A kezdés ennek megfelelően is alakult és zárt védekezésből gyors kontrákkal 5-0-ra elhúztunk. Mielőtt azt gondoltuk volna azonban, hogy a szokatlan forgatókönyv működni fog, tíz percig nem sikerült kapuba találnunk és a hazaiak szívós munkával ledolgozták hátrányukat. A folytatásban aztán azt kaptuk amire előzetesen számítottunk, kiváló védekezés és kapusteljesítmények, hatalmas küzdelem, mely a színvonal rovására megy és kiegyenlített mérkőzésalakulás. A félidő végére ebben a harcban sikerült egygólos előnyt szereznünk, de tudtuk a neheze még hátra van.

A második játékrész az első folytatása volt, előnyünket csak Vitáris bravúrjainak és a védekezés feszességének köszönhettük. Mivel megszokott belső hármasunkat, mind taktikailag, mind fizikálisan felőrölték a hazaiak, a cserepadról beszálló Pál-Kökény kettős játéka került előtérbe, akik irányításával egyre növeltük a távolságot a kapusunk által megbabonázott ceglédiektől. A végén már csak a győzelem aránya volt kérdéses, így önmagunkat és a hazaiakat is legyőzve küzdelmes sikert arattunk.

Ezzel a sikerrel előnyünk három pontra nőtt az ötödik helyért folytatott versenyben, de ez a győzelem is akkor éri el igazi értékét, ha november 27-én pénteken hazai pályán sikerül legyőzni az Orosháza masszív csapatát.

Ceglédi KK SE - Váci KSE 20-26 (10-11)

Cegléd, 500 néző, V:Bócz-Wiedemann

Váci KSE: Vitáris (k) - Vasic 6, Astrashapkin 3, Lendvay, Vucicevic, Pavlovic 3, Császár 5. Csere:Tyiskov, Terenyi, Pál 7, Munkácsi 1, Kökény 1, Fekete, Bartók.

Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások:10 perc ill. 6 perc             Hétméteresek: 1/0 ill. 0/0

Az eredmény alakulása: 7. perc: 0-5; 14. perc:5-5; 21.perc:7-7; 25.perc:10-10; 41. perc:13-14; 54. perc:15-23