FŐMENÜ
MENÜ
2015-11-15

Egy félidő a pokolban

A szombati eredmények alakulása folytán, egy esetleges hazai győzelemmel visszavehettük volna ötödik helyünket. Az ellenfél a masszív védekező játékot játszó Balmazújváros azonban szintén szeretett volna két ponttal távozni tőlünk, egyúttal revánsot venni a nyitófordulóban tőlünk elszenvedett vereségért.

Az első játékrész gyors gólváltásokkal indult, de a folytatásban sikerült stabilizálni a védekezésünket és a támadások hatékony befejezésével egyre tekintélyesebb előnyre tettünk szert. Ez a félidő hajrájára már kilenc gólosra nőtt és csak utolsó két támadásunk hibáiból tudott közelebb zárkózni az ellenfél.

A második játékrészre egy más felfogású ellenfél jött ki az öltözőből és csakúgy, mint két és fél hete a Komló ellen az elfogyhatatlannak tűnő előny elkezdett fogyni. A múltkori élmények alapján szerencsére mielőtt elfogyott volna, sikerült megújulnunk és megint ellépni annak ellenére, hogy kapusaink már csak a hálóból való kiszedéskor találkoztak a labdával. A vendégekben sajnos volt még erő a felzárkózásra, de ezúttal támadásban helyén volt az eszünk, így bár kétszer is megjártuk a poklot a második játékrészben, a végén Pavlovic hétmétereseivel és Tyiskov letámadáskor szerzett góljaival végül a mennybe jutottunk.

A folytatásban a visszaszerzett ötödik helyet november 22-én vasárnap az M4 által közvetített mérkőzésen védhetjük meg a közvetlen rivális Cegléd otthonában.

A mérkőzés képeit megtekinthetik facebook oldalunkon!

Váci KSE - König-Trade Balmazújvárosi KK 34-30 (16-9)

Vác, 250 néző. V: Hargitai - Markó

Váci KSE: Tóth M. (k) - Vasic 3, Astrashapkin 3(1), Lendvay 6, Tyiskov 4, Pavlovic 5(4), Császár 2. Csere: Vitáris (k) - Vucicevic 3, Pál 3, Bartók 4, Fekete, Terenyi, Kökény 1.

Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások: 2 perc ill. 8 perc             Hétméteresek: 6/6 ill. 2/1.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-3. 18. p.: 9-5. 24. p.: 14-6. 33. p.: 19-11. 42. p.: 21-20. 48. p.: 26-21. 57. p.: 30-29.