FŐMENÜ
MENÜ
2015-08-29

Többször nyertük meg, mint vesztettük el

Az első osztályba való visszatérésünk rögtön egy rangadóval indult, hiszen a közvetlen riválisnak tűnő és a nyáron jelentősen erősítő Balmazújváros otthonában léptünk pályára.

A mérkőzés első perceit kicsit megilletődötten kezdtük, első gólunkat 5 perc után szereztük és hamar kétgólos hátrányba is kerültünk. Ekkor sikerült a hátsó alakzatot stabilizálni és a következő percekben gyors indításokkal és lerohanásokkal a hazaiak két időkérése ellenére jelentős előnyt szereztünk. A többgólos vezetés tudatában a félidő hátralévő felében folyamatos cserékkel próbáltuk frissen tartani a csapatot, ami sajnos mind a támadás, mind a védekezés szétesését hozta, így a hazaiak előbb utolértek, majd a vezetést is visszavették.

A folytatásban koncentrált kezdéssel, megint állva hagytuk a hazaiakat, de pár perc múlva megint sikerült visszakapaszkodniuk, majd a hajráig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Öt perccel a vége előtt úgy tűnt biztos előny szereztünk, a hazaiakban azonban még volt annyi erő, hogy kiegyenlítsenek. Szerencsére a hajrában kifizetődött a meccsközbeni pihentetés, mert a végén negyedszerre a hazaiaknak már nem volt válasza az Astrashapkin-Lendvay kettősre, így győzelemmel sikerült a debütálásunk a 2015/2016-os szezonban.

A folytatás szeptember 2-án szerdán hazai pályán a Cegléd együttese ellen.

Kőnig Trade Balmazújváros - Váci KSE 28-30(15-14)
Balmazújváros, 500 néző
V: Herczeg - Südi

Váci KSE: Tóth (k) - Vasic 5, Astrashapkin 9(1), Lendvay 7(1), Tyiskov 5, Pavlovic, Popovic 3. Csere:Vitáris(k) - Pál, Munkácsi R., Kökény, Bartók 1, Vucicevic, Császár, Terenyi. Edző:Zsiga Gyula

Kiállítások: 12 perc ill. 10 perc                                  Hétméteresek: 3/3 ill 3/2

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1; 8. perc: 3-5; 12. perc: 4-8; 16. perc: 6-12; 18. perc: 9-12; 21. perc: 10-12; 24. perc: 12-13; 27. perc: 13-13; félidőben: 15-14; 33. perc: 16-17; 36. perc: 17-20; 39. perc: 20-20; 42. perc: 21-21; 45. perc: 23-22; 48. perc: 24-23; 49. perc: 24-25; 52. perc: 25-25; 54. perc: 25-26; 55. perc: 25-28; 58. perc: 28-28; 59. perc: 28-29